Пређи на главни садржај

Dobra konfiguracija

List 3


U najjači model kompanije List ugrađeno je nekoliko komponenata koje spadaju u vrh ponude, a to ukazuje da je on namenjen prvenstveno vrlo zahtevnim korisnicima i igračima.

Pre svega, mislimo na Intelov četvorojezgarni procesor Q6600, zasnovan na jezgru Kentsfield. Iako je, u stvari, reč o paru „slepljenih“ procesora s dva jezgra, njegove performanse su više nego dobre, a njegova dodatna privlačnost jeste povoljna cena. Ovakav procesor je, razumljivo, zahtevao i matičnu ploču visoke klase – ovde je to model kompanije Gigabyte zasnovan je na skupu čipova X38, s podrškom za memorijske module deklarisane za rad na 1200 MHz, tehnologiju ATI Crossfire za uparivanje dve grafičke kartice i s dva podnožja PCI-E 16x u novoj verziji 2.0, a vrhunski kvalitet izrade garantuje korišćenje oklopljenih kondenzatora.

Četiri gigabajta radne memorije nesporno omogućuje sasvim ugodan rad čak i u najzahtevnijim poslovima na računarima. Isto možemo reći i za čvrsti disk kapaciteta 500 GB i kvalitetan DVD snimač kompanije Pioneer.

Premda je List 3 postigao vrlo dobar rezultat na testu 3DMark, ipak bi u računaru ove klase trebalo da se nađe grafička kartica s 512 MB namenske memorije – iako je reč o zaista brzoj kartici iz serije 8800GT, nedostatak memorije će se i te kako osetiti ukoliko pokušate da pokrenete najnovije igre s naprednim tehnologijama za poboljšanje kvaliteta prikaza.

Kvalitetno kućište je delo kompanije Chieftec, a isti proizvođač je napravio i napajanje deklarisano na čak 750 W, što je dovoljno i za snažnije računare od ovoga. Dodatno hlađenje obezbeđuje nekoliko kvalitetnih ventilatora različitih dijagonala, i to od istoga proizvođača.

Monitor BenQ dijagonale 22 inča sasvim je lepo "legao" uz opisanu konfiguraciju, a dobar utisak o njoj upotpunjuje kvalitetan Logitechov komplet bežične tastature i miša.
http://www.list.co.yu/

Коментари

Популарни постови са овог блога

Oprobajte život u virtuelnom svetu koji vam Google nudi

Jedan od Googleovih projekata na kom se dugo radilo u tajnosti (prema nekim informacijama, još od kraja 2005. godine), a koji nije u većoj meri „procurio” u javnost, jeste Google Lively, još jedan od projekata koji je nastao u čuvenih 20 odsto vremena koji Googleovi zaposleni imaju na raspolaganju za rad na svojim idejama. Lively predstavlja pokušaj da se dosadni i na tekstu bazirani čet preseli u virtuelni 3D svet, u kojem svaki od učesnika biva predstavljen kao 3D avatar u virtuelnoj čet-sobi, uređenoj po ukusu njenog kreatora. Pored tekstualnih poruka koje razmenjuju učesnici u klasičnom četu, u Lively svetu vaš lik može svoja osećanja prema ostalim učesnicima iskazati i raznim animiranim gestovima, od grljenja do šutiranja. Čitava stvar prilično podseća na druge popularne virtuelne 3D svetove, a najviše na Second Life. http://www.lively.com/html/landing.html

Završena Sinergija 09

Sinergija 09 U četvrtak 19. novembra završena je deveta “Sinergija”. Najbolje je sačuvano za kraj – posle stotinak predavanja u plenarnoj sali čuli smo još jedno, ali posebno vredno. Spektakl su priredili Rafal Lukawiecki i Saša Jurić. Rafal je, u svom stilu, govorio o bezbednosti u kompjuterskim sistemima, objasnio zašto firewall tako dobro zvuči i koliko je stvarno (bes)koristan, dok je Saša govorio o novitetima u Excel -u 2010 koji je upravo objavljen u beta verziji, ali i o novom SQL Server -u i njegovim servisima. Naročito atraktivan deo prezentacije bilo je “suprotstavljanje” jednog klasičnog user -a i jedne sistem administratorke koja je control freak i želi da zaviri u svaku tabelu kako bi sistem pouzdano radio. Posetioci su posle završne sesije još dugo ostali u sali, diskutujući o predavanjima i prezentacijama i razmenjujući iskustva. Velika Fresh žurka je otkazana zbog dana žalosti, a Microsoft je sredstva namenjena njenom održavanju donirao za dovršetak Hrama

TOP 15 SEO alata

Najboolji SEO alati u 2021. godini Ovo su alati koji vam pomažu u istraživanju ključnih reči, SEO analizi sajta, praćenju pozicija vašeg sajta na rezultatima pretrage, u nalaženju sajtova za linkovanje i svim drugim aktivnostima u optimizaciji sajtova.       SEM Rush Izuzetno moćan alat za analizu linkova, ključnih reči, performansi konkurencije, praćenje pozicija, ali i za istraživanje tema za izradu sadržaja.  https://www.semrush.com/   Screaming Frog SEO Spider Jedan od najboljih alata za SEO analizu sajtova. Ogroman broj funkcionalnosti koje odlično rade. Nema potrebe da gledate dalje ako vas zanima SEO.  https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/     Microsoft Ads Intelligence Microsoftov alat za istraživanje ključnih reči. Prednost je što možete eksportovati čak 200.000 ključnih reči. Ads Intelligence daje podatje o količini mesečnih pretraga na Bingu, o ceni po kliku, istorijsk