Пређи на главни садржај

Dobra konfiguracija

List 3


U najjači model kompanije List ugrađeno je nekoliko komponenata koje spadaju u vrh ponude, a to ukazuje da je on namenjen prvenstveno vrlo zahtevnim korisnicima i igračima.

Pre svega, mislimo na Intelov četvorojezgarni procesor Q6600, zasnovan na jezgru Kentsfield. Iako je, u stvari, reč o paru „slepljenih“ procesora s dva jezgra, njegove performanse su više nego dobre, a njegova dodatna privlačnost jeste povoljna cena. Ovakav procesor je, razumljivo, zahtevao i matičnu ploču visoke klase – ovde je to model kompanije Gigabyte zasnovan je na skupu čipova X38, s podrškom za memorijske module deklarisane za rad na 1200 MHz, tehnologiju ATI Crossfire za uparivanje dve grafičke kartice i s dva podnožja PCI-E 16x u novoj verziji 2.0, a vrhunski kvalitet izrade garantuje korišćenje oklopljenih kondenzatora.

Četiri gigabajta radne memorije nesporno omogućuje sasvim ugodan rad čak i u najzahtevnijim poslovima na računarima. Isto možemo reći i za čvrsti disk kapaciteta 500 GB i kvalitetan DVD snimač kompanije Pioneer.

Premda je List 3 postigao vrlo dobar rezultat na testu 3DMark, ipak bi u računaru ove klase trebalo da se nađe grafička kartica s 512 MB namenske memorije – iako je reč o zaista brzoj kartici iz serije 8800GT, nedostatak memorije će se i te kako osetiti ukoliko pokušate da pokrenete najnovije igre s naprednim tehnologijama za poboljšanje kvaliteta prikaza.

Kvalitetno kućište je delo kompanije Chieftec, a isti proizvođač je napravio i napajanje deklarisano na čak 750 W, što je dovoljno i za snažnije računare od ovoga. Dodatno hlađenje obezbeđuje nekoliko kvalitetnih ventilatora različitih dijagonala, i to od istoga proizvođača.

Monitor BenQ dijagonale 22 inča sasvim je lepo "legao" uz opisanu konfiguraciju, a dobar utisak o njoj upotpunjuje kvalitetan Logitechov komplet bežične tastature i miša.
http://www.list.co.yu/

Коментари

Популарни постови са овог блога

Oprobajte život u virtuelnom svetu koji vam Google nudi

Jedan od Googleovih projekata na kom se dugo radilo u tajnosti (prema nekim informacijama, još od kraja 2005. godine), a koji nije u većoj meri „procurio” u javnost, jeste Google Lively, još jedan od projekata koji je nastao u čuvenih 20 odsto vremena koji Googleovi zaposleni imaju na raspolaganju za rad na svojim idejama. Lively predstavlja pokušaj da se dosadni i na tekstu bazirani čet preseli u virtuelni 3D svet, u kojem svaki od učesnika biva predstavljen kao 3D avatar u virtuelnoj čet-sobi, uređenoj po ukusu njenog kreatora. Pored tekstualnih poruka koje razmenjuju učesnici u klasičnom četu, u Lively svetu vaš lik može svoja osećanja prema ostalim učesnicima iskazati i raznim animiranim gestovima, od grljenja do šutiranja. Čitava stvar prilično podseća na druge popularne virtuelne 3D svetove, a najviše na Second Life. http://www.lively.com/html/landing.html

Završena Sinergija 09

Sinergija 09 U četvrtak 19. novembra završena je deveta “Sinergija”. Najbolje je sačuvano za kraj – posle stotinak predavanja u plenarnoj sali čuli smo još jedno, ali posebno vredno. Spektakl su priredili Rafal Lukawiecki i Saša Jurić. Rafal je, u svom stilu, govorio o bezbednosti u kompjuterskim sistemima, objasnio zašto firewall tako dobro zvuči i koliko je stvarno (bes)koristan, dok je Saša govorio o novitetima u Excel -u 2010 koji je upravo objavljen u beta verziji, ali i o novom SQL Server -u i njegovim servisima. Naročito atraktivan deo prezentacije bilo je “suprotstavljanje” jednog klasičnog user -a i jedne sistem administratorke koja je control freak i želi da zaviri u svaku tabelu kako bi sistem pouzdano radio. Posetioci su posle završne sesije još dugo ostali u sali, diskutujući o predavanjima i prezentacijama i razmenjujući iskustva. Velika Fresh žurka je otkazana zbog dana žalosti, a Microsoft je sredstva namenjena njenom održavanju donirao za dovršetak Hrama

7 prečica na tastaturi koje morate da znate

Gotovo svako od nas će reći da odlično poznaje rad na računaru, bili to Windows ili Mac. I 99% nas neće biti u pravu! Sve to iz razloga što očigledno ne poznajemo sve one genijalne prečice na tastaruri, koje nam znatno olakšavaju rad. Tu ne mislimo samo na čuvene CTRL+C i CTRL+V. Prema nekim istraživanjima, korišćenje mnogobrojnih prečica na tastaturi, skraćuje vam vreme rada i nekoliko puta. Evo nekih od veoma korisnih prečica, koje će vam uštedeti hiljade sati života: 1. Ka ko na brzinu pre odlaska na pauzu zaključati kompjuter? Niko ne želi da mu kolege ili šef slučajno pročitaju prepisku na Fejsbuku ili vide neki neprimereni tab na brauzeru. Za brzo zaključavanje kompjutera, iskoristite prečice: Windows: "Start" dugme + L. Mac: Cmd + Alt + Eject. 2. Kako ponovo otvoriti slučajno isključeni tab?   Dešava se često da želite da isključite brauzer, ali kasno shvatite da je među tabovima i onaj koji vam i dalje treba. Umesto da ga tražite u rubrici History,