Пређи на главни садржај

Problemi za Gmail korisnike


Mnogi korisnici Gmail besplatnog servisa za elektronsku poštu kompanije Google nisu mogli da pristupe svojim nalozima u prošlu sredu pri čemu im se kao razlog za to pojavljivalo obaveštenje „502 server error“. Iako ovaj problem sam po sebi ne bi trebao da bude velik, pojedini poslovni korisnici su se žalili da ne mogu da posluju jer ne mogu da pristupe svojim nalozima za elektrosnku poštu. Od trenutka kada je problem primećen do potpunog identifikovanja proteklo je nekih 6 časova dok je potpuno rešen bio u toku od 15 časova. Ovim problemom su bili obuhvaćeni korisnici širom sveta ali nisu obelodanjeni nikakvi drugi detalji od strane kompanije Google.

Коментари

Анониман каже…
Hakeri koriste Facebook za pokretanje napada
Antivirusna kompanija Sophos PLC saopštila je sredinom ove nedelje da su zabeleženi slučajevi da hakeri i drugi zlonamerni napadači koriste Facebook za napade na računare korisnike te popularne duštvene mreže.

Zlonamernici za napade koriiste Facebookov odeljak Wall, svojevrsnu "oglasnu tablu" na kojoj korisnici jedni drugima ostavljaju poruke, koje u prilogu mogu sadržavati fotografije, video odlomke, muzičke datoteke i hiperveze do drugih Web lokacija.

Grejam Kluli, stariji tehnički savetnik kompanije Sophos PLC, kaže da se zlonamerni napadi odvijaju u sličnoj formi kao i napadi za koje se koriste poruke elektronske pošte. Korisnici Facebooka zatiču na "Zidu" poruku koju je navodno ostavio neki od njihovih prijatelja. Poruka sadrži hipervezu do neke Web lokacije ili video odlomka; ukoliko korisnik odabere hipervezu ona ga vodi do hakerske Web lokacije gde se korisniku nudi da preuzme novu verziju Adobeovog Flash plejera, kako bi mogao da pogleda pomenuti video odlomak. Iza lažne Adobeove datoteke krije se u stvari trojanac koji na napadnutom računaru instalira zlonamerni softver, što omogućava napadaču da ostvari kontrolu nad napadnutim računarom.

Grejam Kluli savetuje korisnike Facebooka da budu veoma oprezni ukoliko poruka koju dobiju sadrži hipervezu, bez obzira na to što ona naizgled potiče od njihovih prijatelja koji zaista imaju profil na Facebooku. "U velikom broju slučajeva radi se o tome da su i te osobe bila žrtve napada i da su se napadači dočepali njihovih ličnih podataka, koje koriste za napade na druge korisnike. Ova tehnika je odavno poznata kada su u pitanju virusi koji stižu e-poštom, međutim korisnici društvenih mreža ne vode o tome previše računa, jer smatraju da su one zbog svog zatvorenog i kontrolisanog okruženja bezbedne", kaže Kluli.

Kluli smatra da je upozorenje o pojavi novog načina za odvijanje zlonamenih napada važno i za rukovodioce IT odeljenja u kompanijama u kojima je zaposlenima dozvoljeno da koriste Facebook na radnom mestu. Društvene mreže u poslednje vreme sve više počinju da se koriste i u poslovne svrhe, tako da je Kluli preporučio IT rukovodicima da obrate pažnju na tu vrstu napada.

Slična upozorenja o novim hakerskim tehnikama nedavno su objavile i kompanije Adobe i Kaspersky Lab. Poznata ruska antivirusna kompanija upozorila je na nove Internet crve koji pomoću automatski generisanih poruka pokušavaju da napadnu računare korisnika Facebooka i portala MySpace.

Популарни постови са овог блога

Oprobajte život u virtuelnom svetu koji vam Google nudi

Jedan od Googleovih projekata na kom se dugo radilo u tajnosti (prema nekim informacijama, još od kraja 2005. godine), a koji nije u većoj meri „procurio” u javnost, jeste Google Lively, još jedan od projekata koji je nastao u čuvenih 20 odsto vremena koji Googleovi zaposleni imaju na raspolaganju za rad na svojim idejama. Lively predstavlja pokušaj da se dosadni i na tekstu bazirani čet preseli u virtuelni 3D svet, u kojem svaki od učesnika biva predstavljen kao 3D avatar u virtuelnoj čet-sobi, uređenoj po ukusu njenog kreatora. Pored tekstualnih poruka koje razmenjuju učesnici u klasičnom četu, u Lively svetu vaš lik može svoja osećanja prema ostalim učesnicima iskazati i raznim animiranim gestovima, od grljenja do šutiranja. Čitava stvar prilično podseća na druge popularne virtuelne 3D svetove, a najviše na Second Life. http://www.lively.com/html/landing.html

TOP 15 SEO alata

Najboolji SEO alati u 2021. godini Ovo su alati koji vam pomažu u istraživanju ključnih reči, SEO analizi sajta, praćenju pozicija vašeg sajta na rezultatima pretrage, u nalaženju sajtova za linkovanje i svim drugim aktivnostima u optimizaciji sajtova.       SEM Rush Izuzetno moćan alat za analizu linkova, ključnih reči, performansi konkurencije, praćenje pozicija, ali i za istraživanje tema za izradu sadržaja.  https://www.semrush.com/   Screaming Frog SEO Spider Jedan od najboljih alata za SEO analizu sajtova. Ogroman broj funkcionalnosti koje odlično rade. Nema potrebe da gledate dalje ako vas zanima SEO.  https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/     Microsoft Ads Intelligence Microsoftov alat za istraživanje ključnih reči. Prednost je što možete eksportovati čak 200.000 ključnih reči. Ads Intelligence daje podatje o količini mesečnih pretraga na Bingu, o ceni po kliku, istorijsk

Završena Sinergija 09

Sinergija 09 U četvrtak 19. novembra završena je deveta “Sinergija”. Najbolje je sačuvano za kraj – posle stotinak predavanja u plenarnoj sali čuli smo još jedno, ali posebno vredno. Spektakl su priredili Rafal Lukawiecki i Saša Jurić. Rafal je, u svom stilu, govorio o bezbednosti u kompjuterskim sistemima, objasnio zašto firewall tako dobro zvuči i koliko je stvarno (bes)koristan, dok je Saša govorio o novitetima u Excel -u 2010 koji je upravo objavljen u beta verziji, ali i o novom SQL Server -u i njegovim servisima. Naročito atraktivan deo prezentacije bilo je “suprotstavljanje” jednog klasičnog user -a i jedne sistem administratorke koja je control freak i želi da zaviri u svaku tabelu kako bi sistem pouzdano radio. Posetioci su posle završne sesije još dugo ostali u sali, diskutujući o predavanjima i prezentacijama i razmenjujući iskustva. Velika Fresh žurka je otkazana zbog dana žalosti, a Microsoft je sredstva namenjena njenom održavanju donirao za dovršetak Hrama